Міжнародна діяльність

Науково-педагогічні працівники кафедри системотехніки постійно беруть участь у розвитку міжнародних наукових зв’язків, виконанні міжнародних та галузевих наукових проектів:

Укладено договір про співробітництво та організацію взаємовідносин між ХНУРЕ та ХМАПО з науково-технічної, навчальної та виробничої діяльності від 15.03.2016 р., затверджений ректорами ХМАПО та ХНУРЕ.

У лютому 2018 р. укладено Меморандум про співпрацю між Китайським інститутом електроніки (CIE), м. Пекін, КНР та Харківським національним університетом радіоелектроніки з метою сприяння співпраці між Сторонами у сфері технологій хмарних обчислень та великих даних (Cloud Computing & Big Data).

Професор кафедри Нечипоренко А.С. працює як уповноважений представник ХНУРЕ (колективного члену «P-Member»), у роботі Технічного комітету стандартизації ТК 166 «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro» у складі ISO/TC 276 «Biotechnology», наказ національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ» від 20.04.18 № 106.

Кафедра офіційно приєдналась до участі у грантовій програмі Horizon-2020 NNCR-CA15110-UA-3172 від 20.09.18 «Harmonising standardization strategies to increase efficiency and competitiveness of European life-science research (CHARME)».

З 2018 року науково-педагогічні працівники кафедри братимуть участь у виконанні проекту міжнародної наукової програми ERASMUS+ за напрямом KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP, «Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens», код проекту dComFra (2018–2021 рр.). Координатор проекту від ХНУРЕ завідувач кафедри системотехніки професор І.В. Гребеннік.

Подано проектну пропозицію на участь у конкурсі спільних українсько-французьких науково-дослідних проектів для реалізації у 2019 – 2020 рр., МОНУ, Уряд Франції, партнер – Університет Бордо.

Проект Erasmus+ KA1 «Inter-institutional agreement 2020-2023» (Carinthia University of Applied Sciences, Kharkiv National University of Radio Electronics).

За підтримки DAAD (Німецька служба академічних обмінів) восени 2021 року в Харківському національному університеті радіоелектроніки на базі кафедри системотехніки 27.09-02.10 проведено німецько-українські осінні школи “Lessons in Biomedicine Learnt from Nanotechnology and Artificial Intelligence”. Очолювали осінні школи професор університету Вільдау Маркус Фройме та професор кафедри системотехніки А. Нечипоренко, керівник школи від ХНУРЕ – завідувач кафедри системотехніки І.Гребеннік.

Завдяки співпраці кафедри системотехніки та відділу міжнародних зв’язків ХНУРЕ з провідними закордонними університетами, студенти та викладачі кафедри можуть брати участь в програмах обміну.

Участь здобувачів кафедри у міжнародних проєктах:

Носик Катерина Адрієвна, гр. ІТП-21-1, приймає участь у міжнародному стажуванні за проєктом L3S у Німеччині. Цей проєкт у рамках проєкту DAAD: програма академічного обміну та наукового співробітництва в освіті і наукових дослідженнях, організація літньої школи для студентів в Ганновері та спільного семінару для викладачів і науковців у Харкові. Відповідальний – проф. каф. Інф. Кузьомін О.Я.

Здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня групи СПРм-20-2 Костянтин Галагура за підтримки кафедри системотехніки виграв грант та стипендію на навчання в Австрії, місто Філлах (Carinthia University of Applied Sciences) на один семестр – з жовтня 2021 р до лютого 2022 р. Детальніше тут.

Здобувачка вищої освіти третього рівня Губаренко Марина виграла грант у рамках програми DAAD STIBET на проведення дослідження у напрямі машинного навчання.  З 16 листопада по 14 грудня 2021 року в університеті Technische Hochschule Wildau (Німеччина) Марина та її науковий керівник, професор кафедри системотехніки Аліна Нечипоренко, проводили дослідження в тематиці використання інформаційних технологій в біомедицині. Детальніше за посиланням.